GÜVENLİK KİMLİKLİK KARTI BAŞVURU İŞLEMLERİ

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

DİKKATLE OKUYUNUZ:  Aşağıdaki evraklar hazırlandıktan sonra internet üzerinden randuvu alınacak. Ancak RANDEVUYA GİDİLMEYECEK. Yeni sistemde randevu aldığınızda soruşturma işlemleriniz başlıyor ve soruşturma işlemi bitince (en az 30  gün sürer) emniyetten mesaj geliyor. Evrakları teslim etmek için size tarih ve saat veriliyor. Belirtilen vakitte evrakları şişli ilçe emniyet müdürlüğüne götürüp teslim ediyoruz ve birkaç gün sonra kimlik kartınız posta ile ikametgah adresinize gönderiliyor. İnternette ve emniyetin sitesinde farklı evraklar gözükebilir bu liste dışındaki bilgileri dikkate almayınız.Randevu almak için http://e-randevu.istanbul.pol.tr adresini kullanabilirsiniz. Eğer randevu için dolu diyorsa ertesi gun tekrar kontrol edin. Hergün yeni gün açıyorlar. (not: Randevu alırken sistem elinizdeki evrakları işaretlemenizi istiyor, olan olmayan hepsini işaretleyin)

1.Temel eğitim sertifikasının aslı ve fotokopisi. (Kursumuz veriyor)

2.Sağlık kurulu raporu (Devlet Hastanesinden )     

3.Öğrenim belgesinin aslı ve fotokopisi (Diploma,Tasdikname,Öğrenci Belgesi vb.)  (E-devlet çıktısı da oluyor)

4.Nüfus cüzdanı fotokopisi 

5.Kan Grubunu gösterir belge fotokopisi (Ehliyet Fotokopisi de olur)

6.1 adet biyometrik fotoğraf (Zemin rengi beyaz olucak, ve erkekler için sakalsız, kravatlı, ön cepheden olacak

7.Özel Güvenlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzu (Vergi Dairesine  9103’nolu hesaba ödenecek 2020 yılı için 904 tl).   (Ümraniye vergi dairesine yatıralabilir  (çakmak oto sanayide.) Silahsız ögg kimlik kartı mevcut olup silahlıya çevirecek adaylar bu harcı ÖDEMEYECEKLER.

8.Kimlik Kart ücretinin makbuzu (2020 yılı için 40 TL) özel güvenlik şubeye götürülücek. Ücret  Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı adına Türkiye Halk Bankasına Gişeden “ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI TAHSİLATI” ödemelerinden yatacak. ATM den ise:(Sadece Halkbank ATM sinden oluyor) Sırasıyla: GİRİŞ, FATURA VE ÖDEMELER, EĞİTİM VE SINAV ÖDEMELERİ, POLİS AKADEMİSİ ÖDEMELERİ,ÖZELGUV.KİMLK KART-POL.TES- TC YAZMA  

9.Dilekçe ve takip fişi ( internetten randevu alındığında sistem ekrana getiriyor. Siz sadece yazıcıdan çıktı alıp imzalıyorsunuz 

Evrakların Teslim edileceği yer: İstanbul Özel güvenlik şubesi, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü içinde  (Metrobüsle Mecidiyeköy durağında inilebilir.) (Not: jandarma bölgesinde(kırsalda) ikamet edenler: Maslak İl Jandarma Komutanlığına teslim edilecektir. jandarma bölgesi adaylar gitmeden önce kursumuzla mutlaka görüşünüz prosedür farklıdır.)

Son güncelleme: 31.10.2020

GÜVENLİK KİMLİKLİK KARTI BAŞVURU İŞLEMLERİ